Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyinin qalibləri bəlli olub Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyinin qalibləri bəlli olub https://loading.az/uploads/posts/2022-12/medium/1671780002_16814587-c04f-3356-b5d8-1a27cd79b668_850.jpg
İdman 169 379 1263 23 dek 2022
Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyinin qalibləri bəlli olub
Gənc boksçular arasında Azərbaycan birinciliyinə yekun vurulub.

Federasiyadan LoaDinG.Az`a verilən məlumata görə, yarışda ölkənin müxtəlif şəhər və rayonlarının klublarını, həmçinin idman cəmiyyətlərini təmsil edən 58 komandanın 175 boksçusu mübarizə aparıb.

7 gün davam edən turnirdə 13 çəki dərəcəsi üzrə mükafatçılar müəyyənləşib.

Final döyüşlərində qalib gələn Rauf Məmmədov, Sübhan Məmmədov, Ömər Aslanlı, Məhəmmədəli Aşurəliyev, Nadir Məlikov, Aslan Quliyev, Sənan Hətəmov, Ziya Həsənov, Fərhad Şeydayev, İlfan Xəlilli, İsmayıl İsmayılov, Səbuhi Əlizadə və Fərid İsmayılov çempion tituluna sahib olublar.

Turnirin komanda hesabında “Təhsil” Respublika İdman Mərkəzi 57 xalla birinci yeri tutub. İkinci pilləyə “Neftçi” İdman Klubu (24) yiyələndiyi halda, “üçlüy”ü Gəncə komandası (18) qapayıb.

Birincilikdə ən yaxşı boksçu adına Məhəmmədəli Aşurəliyev layiq görülüb. “Qəbələ” İdman Klubunun çalışdırıcısı Ramiz Mirkamilov ən yaxşı məşqçi, Sərraf Səmədov isə ən yaxşı hakim adına sahib olub.

Oğlan boksçularla yanaşı, yeniyetmə və gənc, həmçinin qadın boksçular arasında da son 7 çəkidə ölkənin ən güclüləri müəyyənləşib.

Qeyd edək ki, mükafatçılar yığmanın heyətinə cəlb olunacaq və beynəlxalq yarışlarda ölkəmizi təmsil edəcəklər.

Azərbaycan birinciliyi
VII günün nəticələri
Finallar

48 kq
Rauf Məmmədov (Gəncə) – Ramal Yolçuyev (“Qəbələ” İK) – 3:2

51 kq
Sübhan Məmmədov (Ağcabədi) – Ənəs Ağayev (“Təhsil” RİM) – 3:2

54 kq
Tağı Nəsibov (“Sərhədçi” İK) – Ömər Aslanlı (“Təhsil” RİM) – 2:3

57 kq
Məhəmmədəli Aşurəliyev (“Təhsil” RİM) – Məhəmmədəli Qasımzadə (“Ağa” BK) – 5:0

60 kq
Nadir Məlikov (Sumqayıt) – Murad Seyidli (“Təhsil” RİM) – 5:0

63,5 kq
Aslan Quliyev (“Təhsil” RİM) – Tamerlan Əliyev (“Zabit” İK) – 5:0

67 kq
Ayxan Rəhimov (Şəmkir) – Sənan Hətəmov (“Zabit” İK) – 0:5

71 kq
Elnur Abdullazadə (Tərtər) – Ziya Həsənov (Z-1 İK) – 0:5

75 kq
Fərhad Şeydayev (“Qəbələ” İK) – Nazir Məmmədov (MOİK) – 5:0

80 kq
Firudin Vəliyev (BFL) – İlfan Xəlilli (Tərtər) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

86 kq
İsmayıl İsmayılov (Sumqayıt) – Rza Novruzov (Siyəzən) – 5:0

92 kq
Səbuhi Əlizadə (Gəncə) – Qurban Cəfərov (“Neftçi” İK) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

+92 kq
Merac Tağıyev (“Səbail” İK) – Fərid İsmayılov (“Sərhədçi”) – ikinci qalib gəlib

Bütün mükafatçılar
48 kq
1. Rauf Məmmədov (Gəncə)
2. Ramal Yolçuyev (“Qəbələ” İK)
3. Ayaz Tağızadə (“Təhsil” RİM)
3. Aslan Sarıyev (“Neftçi” İK)

51 kq
1. Sübhan Məmmədov (Ağcabədi)
2. Ənəs Ağayev (“Təhsil” RİM)
3. Elsəvər Abdullayev (“Neftçi” İK)
3. Rauf Allahverdiyev (UGİM-1)

54 kq
1. Ömər Aslanlı (“Təhsil” RİM)
2. Tağı Nəsibov (“Sərhədçi” İK)
3. İbrahim Zeynalov (Gəncə)
3. Eltun Məmmədli (UGİM-1)

57 kq
1. Məhəmmədəli Aşurəliyev (“Təhsil” RİM)
2. Məhəmmədəli Qasımzadə (“Ağa” BK)
3. Raul Qasımzadə (METE İK)
3. Mahmud Hüseynov (Ağcabədi)

60 kq
1. Nadir Məlikov (Sumqayıt)
2. Murad Seyidli (“Təhsil” RİM)
3. Uğur Tağıyev (“Neftçi” İK)
3. Ülvi Mirzəyev (FHN İK)

63,5 kq
1. Aslan Quliyev (“Təhsil” RİM)
2. Tamerlan Əliyev (“Zabit” İK)
3. Məhəmməd Quliyev (Gəncə)
3. Zakir Bağırov (Şirvan)

67 kq
1. Sənan Hətəmov (“Zabit” İK)
2. Ayxan Rəhimov (Şəmkir)
3. Ayxan Əliyev (“Neftçi” İK)
3. Özcan Rəsulzadə (“Təhsil” RİM)

71 kq
1. Ziya Həsənov (Z-1 İK)
2. Elnur Abdullazadə (Tərtər)
3. İsrail Namazov (Sumqayıt)
3. Əyyub Allahquliyev (“Lokomotiv” İK)

75 kq
1. Fərhad Şeydayev (“Qəbələ” İK)
2. Nazir Məmmədov (MOİK)
3. Çingiz Abdullayev (“Lokomotiv” İK)
3. Dədəkişi Kazımov (Astara)

80 kq
1. İlfan Xəlilli (Tərtər)
2. Firudin Vəliyev (BFL)
3. Nemət Namazov (Laçın)
3. Yusif Muxtarov (DİN İK)

86 kq
1. İsmayıl İsmayılov (Sumqayıt)
2. Rza Novruzov (Siyəzən)
3. Bayram Əhədov (OLM-18)
3. Kənan Həsənli (METE İK)

92 kq
1. Səbuhi Əlizadə (Gəncə)
2. Qurban Cəfərov (“Neftçi” İK)
3. Soltan Əhmədov (Şirvan)
3. Renat Zalov (Sumqayıt)

+92 kq
1. Fərid İsmayılov (“Sərhədçi”)
2. Merac Tağıyev (“Səbail” İK)
3. Ağarazi Nuriyev (“Sərhədçi”)
3. Xəqani Quliyev (DİN İK)

Yeniyetmə qızlar
Finallar
46 kq
Səma Mustafayeva (Qazax) – Banuçiçək Nəsirli (DİN İK) – ikinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Gənc qızlar
48 kq
Aysu İsmayılova (Tərtər) – Lalə Mədətova (DİN İK) – 5:0

50 kq
Nərmin Əlizadə (Sumqayıt) – Xədicə Muradova (“Təhsil” RİM) – 5:0

52 kq
Aynur Mikayılova (Sumqayıt) – Aynur İlyaslı (Cəlilabad) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

60 kq
Aysu Dərvişova (FHN İK) – Nazənin İsmayılova (Sumqayıt) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

66 kq
Emili Rzayeva (“Neftçi” İK) – Nigar Məmmədova (Gəncə) – birinci tam üstünlüklə qalib gəlib

Qadınlar
48 kq
Günel Rəhimova (DİN İK) – Rahibə İsmayılova (“Qızıl əlcək” İK) – 5:0

Mükafatçılar
Yeniyetmə qızlar
46 kq
1. Banuçiçək Nəsirli (DİN İK)
2. Səma Mustafayeva (Qazax)

Gənc qızlar
48 kq
1. Aysu İsmayılova (Tərtər)
2. Lalə Mədətova (DİN İK)
3. Tuncay Məmmədova (Tovuz)

50 kq
1. Nərmin Əlizadə (Sumqayıt)
2. Xədicə Muradova (“Təhsil” RİM)
3. Fidan Həmidova (Şabran)
3. Mənsurə Abdullayeva (Qazax)

52 kq
1. Aynur Mikayılova (Sumqayıt)
2. Aynur İlyaslı (Cəlilabad)

60 kq
1. Aysu Dərvişova (FHN İK)
2. Nazənin İsmayılova (Sumqayıt)

66 kq
1. Emili Rzayeva (“Neftçi” İK)
2. Nigar Məmmədova (Gəncə)

Qadınlar
48 kq
1. Günel Rəhimova (DİN İK)
2. Rahibə İsmayılova (“Qızıl əlcək” İK)
3. İlahə Ağamirzəyeva (“Neftçi” İK)
3. Mehparə Məmmədova (“Səbail” İK)
Paylaşın
Məlumat
Hörmətli Qonaq, sizin qeydiyyatınız olmadığı üçün siz rəy yaza bilməzsiniz.Xahiş edirik qeydiyyatdan keçin.